Përfundon në barazim ndeshja e parë e ditës në Serie A mes Fiorentinës dhe Veronës.

FIORENTINA-VERONA 1-1:
8′ pen. Veloso (V), 19′ pen. Vlahovic (F)

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Pezzella, Igor; Venuti (60′ Lirola), Bonaventura (60′ Callejon), Amrabat, Castrovilli (86′ Cutrone), Barreca (60′ Biraghi); Ribery (84′ Borja Valero), Vlahovic. Tr. Prandelli

VERONA (3-4-2-1): Silvestri; Dawidowicz, Gunter (51′ Magnani), Ceccherini; Faraoni, Tameze (71′ Ilic), Veloso, Dimarco; Zaccagni (79′ Yeboah Ankrah), Lazovic (71′ Ruegg); Salcedo (46′ Colley). Tr. Juric

KV: Bonaventura (F), Dimarco (V), Juric (V), Ceccherini (V), Igor (F), Prandelli (F)