Përfundon ndeshja e fundit e ditës në Serie A, mbyllet pa gola sfida mes Parmës dhe Fiorentinës.

PARMA-FIORENTINA 0-0

PARMA (3-5-2): Sepe; Osorio, Bruno Alves, Gagliolo; Grassi, Kucka, Hernani (55′ Sohm), Kurtic, Pezzella Giu.; Inglese (55′ Karamoh), Gervinho (80′ Brunetta). Tr. Liverani

FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Caceres, Milenkovic, Igor; Venuti (72′ Lirola), Amrabat, Pulgar, Castrovilli (83′ Bonaventura), Biraghi; Kouamé (69′ Cutrone), Ribery. Tr. Iachini

KV: Ribery (F), Pezzella Giu. (P), Milenkovic (F)