Në ndeshjet e pasdites në Serie A, Lazio barazon me Napolin, fitojnë Gena dhe Monza.

Ja rezultatet e plota:

Genoa – Lecce 2-1:
70’ Retegui, 76’ Ekuban / 31’ Krstovic

Monza – Sassuolo 1-0:
31’ Colpani

Verona – Frosinone 1-1:
Suslov T. 45′ + 3′ (pen.) / Kaio Jorge 58′

Lazio – Napoli 0-0: