U kuajtëm sonte 4 ndeshje të vlefshme për javën e 17-të në Serie A. Milani barazon me Salernitanën, fitojnë Fiorentina, Lazio dhe Genoa.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Empoli – Lazio 0-2:
9’ Guendouzi, 67’ Zaccagni

Sassuolo – Genoa 1-2:
28’ Pinamonti / 64’ Gudmundsson 87’ Ekuban

Salernitana – Milan 2-2:
16′ Tomori, 90′ Jovic / 41′ Fazio, 63′ Candreva

Monza – Fiorentina 0-1:
7′ Beltran