Milani e ka filluar me fitore edicionin e ri në Serie A, pasi ka mposhtur në udhëtim Udinesen me rezultat 1-0.

Pas vetëm 9 minutash lojë, Brahim Diaz moro një asist nga Davide Calabria, për ta futur topin në rrjetë.

Një mundësi e artë erdhi më pas për Sampdorian, por Manolo Gabbiadini dështoi ta fuste topin në rrjetë nga gjuajtja e lirë, pasi Mike Maignan bëri një pritje bravoroze.

Rade Krunic (26’) po ashtu dështoi të shënonte nga distanca, me topin që përfundoi mbi portë.

Në pjesë e dytë, kishte më shumë një lojë të fokusuar në mesfushë dhe skuadrat nuk arrinin të krijonin raste serioze.

Shansi më i mirë në 45 minutat e dytë ishte ai Gabbiadinit, që në minutën e 52-të lëshoi një goditje të fuqishme, por sërish Maignan ishte i vëmendshëm.

Milani arriti të ruante këtë rezultat, duke fituar 3 pikë në javën e parë.

Rossonertë aktualisht kanë në vendin e tetë për shkak të golaverazhit më të dobët, gjersa në javën e dytë do të kenë punë me Cagliarin.