Milani ka arritur të shënojë fitore ndaj Torinos me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të javës së 24-të në Serie A.

Një ndeshje e dominuar paksa më shumë nga kuqezinjtë që kishin më shumë raste.

Goli i fitores erdhi në minutën e 25-të të ndeshjes.
Ishte lojtari i momentit te Milani, Ante Rebic, që shënoi nga dhjetë metra, pas një pasimi të bukur nga e djathta.

Pjesa e parë u mbyll me këtë gol, që doli të jetë edhe i fitores.

Në pjesën e dytë Milani kishte dy raste të mira me Samu Castillejon, por nuk arriti të shënojë.

Me këtë fitore Milani ngjitet në pozitën e tetë në renditje dhe ka 35 pikë.