Napoli nuk shkon më tej se 0-0 në shtëpi ndaj Veronës, e cila fiton një pikë të artë për shpëtim. Pak emocione në pjesën e parë, me Azurrët asnjëherë të rrezikshëm, përveç autogolit të Gaich të anuluar për shkak të një pozicioni aktiv jashtë loje nga Olivera.

Spalletti pushoi disa nga lojtarët më të mirë në funksion të rikthimit kundër Milanit. Kvara ishte në fushë në pjesën e dytë, më pas u rikthye Osimhen, i cili u fut dhe u afrua për të kaluar në avantazh, por gjuajtja e tij goditi traversën. Në finale Ngonge humbet një kundërsulm të bujshëm.