Napoli ka arritur të marrë 3 pikët në fushën e Sassuolos falë një autogoli në minutat shtesë.

Pas kësaj fitore të vështirë, Napoli ka arritur në kuotën e 28 pikëve dhe gjendet në vendin e 8-të.

SASSUOLO-NAPOLI 1-2:
29′ Traoré (S), 57′ Allan (N), 94′ aut. Obiang (N).
SASSUOLO (4-2-3-1): Pegolo; Muldur, Peluso, Marlon (50′ Romagna), Kyriakopoulos; Obiang, Locatelli; Duncan (64′ Djuricic), Traoré, Boga (82′ Magnanelli); Caputo. Tr. De Zerbi.
NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Manolas, Luperto (46′ Hysaj), Mario Rui; Zielinski, Allan, Fabian Ruiz (70′ Elmas); Callejon, Milik (77′ Mertens), Insigne. Tr. Gattuso
KV: Mario Rui (N), Traoré (S), Locatelli (S), Elmas (N)