Napoli ka shënuar fitore prej 4-0 si mysafir Udineses në ndeshjen e javës së katërt të Serie A.

Në sfidën e zhvilluar në Stadio Friuli goli i parë u shënua nga Victor Osimhen (24’).

Goli i dytë u shënua nga mbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani.Ekzekutimi i një gjuajtjeje të lirë për mysafirët shkoi në formë të një aksioni më të zgjatur, ndërsa Kalidou Koulibaly asistoi te futbollisti shqiptar, i cili ndodhej pranë portës dhe shënoi me kokë (35’).

Në pjesën e dytë, Napoli i shënoi edhe dy gola përmes Kalidou Koulibaly (52’) dhe Hirving Lozano (84’).