Një gol në çdo pjesë dhe Napoli mundi Sassuolon pa shumë probleme. Te stadiumi Maradona zhbllokon Osimhen 16’ , i cili shënon nga një penallti e dhënë nga Var.
Në pjesën e dytë, nervozizmi në dhjetë për përjashtimin e Maxime Lopez 51’ dhe një tjetër penallti për Napolin, por këtë herë Raspadori 60’ shfaqet nga pika e bardhë dhe godet shumë lart.
Më pas futet Kvara dhe është menjëherë vendimtare: asiston Di Lorenzon 64’ për 2-0. Azzurri me pikë të plota, nervozët mbeten në 0 pikë.

Një gol i Reteguit 16’ në pjesën e parë i dha Genoas fitoren e parë në kampionat kundër Lazios.
Një ndeshje mjaft e vëmendshme për skuadrën e Gilardinos që ia la Lacios posedimin e topit pa rrezikuar shumë. Mundësia më e mirë për Immobilen që goditi traversën me një prekje të butë në pjesën e dytë.
Genoa ngjitet në 3 pikë në renditje ndërsa Lazio mbetet ende zero pikë.