Këtë herë Cremonese del e mundur nga stadiumi Maradona përballë një Napoli që nuk ka dhënë asnjë tolerim. Skuadra e Spallettit, si zakonisht, e zotëroi lojën dhe pati besim në cilësinë e individëve në fitoren e pastër 3-0.

Cremonese luajti me guxim, por nuk mund të bëjë asgjë me iniciativën individuale të Kvaratskhelia 22’, i cili punon me një top të mirë në të majtë, hyn në zonë dhe godet Carnesecchi me këmbën e djathtë.

 

Në pjesën e dytë, Napoli e uli pak shpejtësinë, skuadra e Ballardinit dha ndjesinë se mund të rrezikonte, por në zhvillim të një këndi, Osimhen 65’ e futi golin nga disa hapa larg në rrjetë pas një goditjeje me kokë të Kim.

Në finale arrin edhe goli i tretë i firmosur nga Elmas 79’.

Napoli vazhdon të fitojë dhe shkon në +16 ndaj Interit (që nesër përballet me Sampdoria). Cremonese gjithmonë e fundit.