Roma e ka mposhtur Veronën në kuadër të javës së 14-të në Serie A me rezultat 3-1.

Golat për romakët në këtë takim i shënuan Justin Kluivert (17’), Diego Perotti (45’) dhe Henrikh Mkhitaryan (90+1), derisa për Veronën shënoi Marco Faraoni (21’).