Në ndeshjen djeshme në Serie A, Roma mund Torinon dhe kap vendin e tretë.

ROMA-TORINO 3-1:

27′ Mkhitaryan (R), 43′ pen. Veretout (R), 68′ Pellegrini Lo. (R), 73′ Belotti (T)

ROMA (3-4-2-1): Pau Lopez; Mancini (46′ Kumbulla), Smalling, Ibanez; Bruno Peres (46′ Karsdorp), Veretout, Villar (59′ Pedro), Spinazzola (71′ Calafiori); Pellegrini Lo., Mkhitaryan; Dzeko (59′ Borja Mayoral). Tr. Fonseca

TORINO (3-5-1-1): Milinkovic-Savic V.; Bremer, Lyanco, Buongiorno (76′ Bonazzoli); Singo, Meité (46′ Rincon), Gojak (23′ Ansaldi, dal 45′ Edera), Linetty, Vojvoda; Lukic (46′ Segre); Belotti. Tr. Giampaolo

Karton i verdhe: Bruno Peres (R), Mancini (R), Villar (R), Lyanco (T), Calafiori (R)

Karton i kuq: Singo 14′.