Roma e ka mposhtur 4-0 Leccen në kuadër të javës së 25-të në Serie A.
Golat për Giallorosët i shënuan Cengiz Under, Henrikh Mkhitaryan, Edin Dzeko dhe Aleksandar Kolarov.

ROMA-LECCE 4-0
13′ Under, 37′ Mkhitaryan, 70′ Dzeko, 80′ Kolarov
ROMA (4-2-3-1): Pau Lopez; Bruno Peres, Smalling, Mancini, Kolarov; Veretout, Cristante; Under (61′ Carles Perez), Pellegrini (46′ Kluivert), Mkhitaryan; Dzeko (81′ Kalinic). Tr. Fonseca
LECCE (4-3-2-1): Vigorito; Donati (83′ Meccariello), Lucioni, Rossettini, Calderoni; Petriccione (46′ Shakhov), Deiola, Majer (66′ Tachtsidis); Barak, Mancosu; Lapadula. Tr. Liverani