Sassuolo mposhti Leccen minimalisht 1-0, në një ndeshje të përgjumur dhe madje paksa monotone, ku Falcone dhe Consigli bëjnë luftimin minimal. Në fund vendos një goditje me kokë e Thorsvedt 65’, e devijuar nga Hjulmand, por me një mundësi kolosale për Strefezza që humbet nga disa hapa.

Barazimi ishte ndoshta një rezultat më i drejtë, por shanset e pakta bllokohen nga pritjet e Consigli. Zero, në fakt, nëse nuk i konsideroni ato gjaujtje të konsideruara jashtë loje.

LECCE – SASSUOLO 0-1:   
65’ Thorsvedt