U luajtën sot 3 ndeshje të vlefshme për javën e 21-të në Serie A. Sassuolo mund Atalantën, fitojnë lehtë Roma dhe Lecce.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit e ditës:

Cremonese – Lecce 0-2:   
58’ Baschirotto, 69’ Strefezza

Roma – Empoli 2-0:   
2’ Ibanez, 6’ Abraham

Sassuolo – Atalanta 1-0:   
55’ Lauriente