Përfunduan ndeshjet e të dielës në Serie A.
Torino mposht Milanin, fitojnë Atalanta dhe Fiorentina, humb Lazio.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Empoli – Atalanta 0-2:   
32′ Hateboer, 59′ Lookman

Cremonese – Udinese 0-0:

Spezia-Fiorentina 1-2:     
35′ Nzola / 14′ Milenkovic, 90′ Cabral

Lazio – Salernitana 1-3:
40′ Zaccagni, / 50′ Candreva, 68′ Fazio, 77′ Dia

Torino – Milan 2-1:
35′ Djidji, 37′ Miranchuk / 67′ Messias