Zhgënjim për Atalantën, e cila barazohet nga Udinese në minutat shtesë. Në stadiumin Gewiss përfundon 1-1.

Ndeshje e vështirë për Atalantën, me kundërshtarët që mbrojnë mirë dhe godasin shtyllën e jashtme me Molinën. Replika e Iliçiqit, e cila godet traversën. Në minutën e 56-të Atalanta zhbllokon lojën me Malinovskyi . Në fund, Musso shpëton pas kthimit prapa të Lovatos. Gasperini përjashtohet për protesta dhe në minutën e 90+4 vjen goli i barabartë me kokë i Betos.

Atalanta-Udinese 1-1:
56’ Malinovskyi / 90’+4 Beto

Atalanta (3-4-2-1): Musso; De Roon, Palomino, Lovato; Zappacosta, Pasalic (29′ Koopmeiners), Freuler, Pezzella; Ilicic (64’ Miranchuk), Malinovskyi (85’ Scalvini); Zapata (64’ Muriel). Tr. Gasperini.
Udinese (3-4-3): Silvestri; Becao, Nuytinck (37′ st Forestieri), Samir; Stryger Larsen (76’ Soppy), Walace, Makengo (64’ Arslan), Udogie; Molina (64’ Success), Beto, Pussetto (76’ Samardzic). Tr.: Gotti.
Karton i verdhë: Lovato, Pezzella (A), Samir, Pussetto (U)