Ndeshjen e vetme të ditës së sotme në Serie A, Udinese dhe Atalanta e përfundojnë në barazim.

UDINESE – ATALANTA 1-1
1′ Pereyra (U), 44′ Muriel (A)

UDINESE (3-5-1-1): Musso; Becao, Bonifazi, Samir; Stryger Larsen (89′ Molina), De Paul, Arslan (89′ De Maio), Mandragora (57′ Walace: 72′ Deulofeu), Zeegelaar; Pereyra; Lasagna. Tr. Gotti

ATALANTA (3-4-2-1): Gollini; Toloi, Romero, Palomino; Hateboer (59′ Gosens), De Roon, Pessina, Maehle; Miranchuk (59′ Ilicic), Malinovskyi (81′ Freuler); Muriel (59′ Zapata). Tr. Gasperini

Karton i verdhë: Pereyra (U), Zeegelaar (U), Freuler (A), Bonifazi (U), Romero (A)