Me një gol në pjesën e parë dhe dy në pjesën e dytë, friulianët arrijnë fitoren e tyre të parë në serie A. Humbja e dytë për ekipin e trajnerit Paolo Zanetti.

Udinese javën ditën e dytë të Serie A me një fitore: në Dacia Arena, Friulianët mundën Venezian me rezultatin 3-0.

Pussetto u jep përparësi ekipit të trajnerit Luca Gotti në minutën e 29 -të me një goditje të bukur me të djathtën në zonë. Më pas Deulofeu, i futur në minutën e 61-të, shënon në minutën e 70 -të, duke goditur në rrjetë pas protjes së Lezzerinit gjuajtjes së  Arslan. Molina nënshkruan golin e tretë në minutën e 93-të.

Udinese arrin në 4 pikë, ndërsa Venzia mbetet në 0.