Në ndeshjen e javës së 12-të të Serisë A, skuadra e Mourinhos humbi 3-2 ndaj njerëzve të Zanettit dhe mori humbjen e dytë radhazi në kampionat.

VENEZIA-ROMA 3-2:
3′ Caldara (V), 43′ Shomurodov (R), 47′ Abraham (R), 65’ pen. Aramu (V), 74’ Okereke (V)

Venezia (4-3-2-1): Romero; Mazzocchi (77’ Ebuehi), Caldara, Ceccaroni, Haps; Crnigoj (46’ Sigurdsson), Ampadu, Busio; Aramu (77’ Tessmann), Kiyine (70’ Modolo); Okereke (89’ Henry). Tr.: Zanetti
Roma (3-4-1-2): Rui Patricio; Mancini, Kumbulla (66’ Perez), Ibanez; Karsdorp, Cristante, Veretout, El Shaarawy (77’ Zaniolo); Pellegrini; Shomurodov, Abraham. Tr.: Mourinho

Karton i verdhë: Kiyine (V); Karsdorp, Abraham (R)