Një fitore shumë e vlefshme për Venezian e cila arriti të mposhtë Fiorentinën 1-0 në Penzo.

Ndeshje shumë e ekuilibruar në gjysmën e parë, por me pak raste shënimi.

Skuadra e Zanettit kaloi në epërsi në minutën e 36-të me Aramu duke përfituar nga një asist i Henryt.

Në pjesën e dytë, Venezia legjitimon avantazhin me një ndeshje të zgjuar dhe cilësore.

Fiorentina nuk arrin të jetë e rrezikshme dhe në fund gjithashtu humbet Sottil 77’ për 2 kartona të verdhë.

Venezia ngrihet në 8 pikë, Fiorentina mbetet në 12.