Triple për ekipin kombëtar të Stars and Stripes që mundi Meksikën 2-0 në finale dhe fitoi Ligën e tyre të tretë Concacaf Nations: në listën e nderit, tre edicione të fituara nga tre që janë gjithsej nga SHBA.

Golat e Tyler Adams dhe Gio Reyna e çuan ekipin kombëtar të meshkujve të SHBA në një fitore 2-0 ndaj Meksikës në finalen e Ligës së Kombeve të Concacaf në Arlington, Teksas, për titullin e tretë radhazi.

Adams shënoi në minutën e 45-të dhe Reyna rriti epërsinë në të 63-ën.

SHBA-ja fitoi finalen inauguruese të Ligës së Kombeve 3-2 në kohën shtesë ndaj Meksikës në 2021 dhe mori titullin e dytë në 2023, duke mposhtur Meksikën në gjysmëfinale përpara se të rrëzonte Kanadanë, 2-0.

Amerikanët kanë një seri prej shtatë ndeshjesh pa humbje në seri (5-0-2) që nga fitorja e fundit e Meksikës, 3-0 në East Rutherford, N.J., më 6 shtator 2019