Janë publikuar edhe votat nga secili vend në garën për Topin e Artë në të cilën kanë votuar gazetarët.

Në një shkrim të AS bëhen të ditur votat nga secili vend.

Sa i përket Shqipërisë, ka votuar gazetari Besnik Dizdari, që ka votuar për me pikë maksimale Cristiano Ronaldon, ndërsa pas tij Van Dijkun, Messin, Alisson dhe Salah

Nga Spanja ka votuar, Alfredo Relaño, që pikët maksimale ia ka dhënë Van Dijk, pastaj Cristiano Ronaldos e Messit, që ishin edhe tre lojtarët më të votuar.

Leo Messi e ka thyer rekordin duke e fituar Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë.

Më poshtë i gjeni votat nga secili vend.