Interi ishte i qartë: para se të vazhdojë me blerjet, duhet të shesë. Jo vetëm rezervat, por edhe pjesë të vlefshme që mund t’i garantojnë të ardhura të konsiderueshme kompanisë për t’u investuar përsëri në lojtarët e kërkuar nga Antonio Conte.

Një nga këta është Milan Skriniar (1995), i cili ka gjetur pak hapësirë ​​në periudhën e fundit të sezonit dhe është i kërkuar për klube të mëdha evropiane.

Duke filluar me Paris Saint-Germain i cili, siç raportohet nga Sport Mediaset, do të kishte ofruar rreth 50 milion euro për mbrojtësin zikaltër. Ende nuk ka marrëveshje me Interin, i cili po kërkon të paktën 65 milion euro për ta lënë sllovakun të largohet.