Në ndeshjet e sotme të kampionatit shqiptar fitojnë Bylis, Partizani dhe Tirana, barazon Skënderbeu.
Ja rezultatet e plota të ditës:

KUKËSI – SKËNDERBEU 1-1  
Rroca 59′ / Dita 32′ , 

PARTIZANI – VLLAZNIA 1-0
Bitri 62′

LAÇI – TIRANA 1-2
Ignjatoviç 28′  / Muçi 30′ 78′

BYLIS – LUFTËTARI 1-0
Guindo 35’ pen.

FLAMURTARI – TEUTA ( e shtyrë)