Një fitore bindëse ka qenë ajo e Partizanit ditën e sotme, që ka shkatërruar me shifrat 4-0 Skënderbeun. Daja nuk ka shfaqur mëshirë ndaj së shkuarës dhe të kuqtë kanë qenë të pandalshëm në fushën e lojës.

Në ndeshjen tjetër Vllaznia pëson humbjen e parë pasi mposhtet në Shkodër nga Kukësi.

Partizani-Skënderbeu 4-0:
Bardhi 7′, Mala 20′, Kardozo 45’, Solomon 71′

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Kote, Broja, Kardozo, Mala, Bardhi, Solomon

Skënderbeu: Dajsinani, Vitija, Bicaj, Duka, Vangjeli, Taipi, Dououna, Çela, Berisha, Tereziu, Pusi

Vllaznia – Kukësi 2-4:
Dunga 4’/ Ibrahimi 13′, 21′, Eze 75′, Limaj 90’

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Kruja, Marku, Jonuzi, Krymi, Imeri, Dilaver, Dunga

Kukësi: Tafas, Dragoshi, B Bytyci, Lulaj, Demiri, Limaj, Gashi, Ibrahimi, Taipi, Leira, Eze