Planifikoni për të ardhmen fillon muaj më parë. Juventusi në vitin 2022 do të vazhdojë restaurimin e mesfushës, pas Locatellit pritet hyrja e një profili të ri dhe dalja e dy  mesfushorëve mes McKennie, Rabiot dhe Ramsey, të cilët Cherubini u përpoq t’i shiste disa herë në sezonin e fundit të tregut.

Qëllimi është të ulin sasinë e pagave dhe të rrisin talentin, nga kjo pikëpamje ata ndjekin me interesim të fortë Ryan Gravenberch, një mesfushor i lindur në 2002Holandë dhe që luan për Ajax. Futbollisti shtatlartë përsëri këtë vit ka zgjedhur të qëndrojë në Amsterdam për të vazhduar rrugën e rritjes.

Juventus monitoron situatën e mesfushorit qëndror i cili tashmë ka 10 gola65 ndeshje me klubin prestigjioz holandez, me të cilin ai lidhet me një kontratë që skadon në vitin 2023, e cila ende nuk është rinovuar.

Konkurrenca është e fortë, veçanërisht nga emrat e mëdhenj të futbollit anglez, por Juventusi ka arsye për të qenë më e sigurt falë marrëdhënieve të shkëlqyera me Mino Raiola, agjentin e lojtarit, me të cilin Kean dhe Ihattaren kanë mbyllur kohët e fundit biznesin.

Sipas portalit calciomercato drejtuesit e Juventusit kanë biseduar me Raiolën dhe përpjekjen e parë për Gravenberch do ta bëjnë që në muajt e ardhshëm.

Pavarësisht moshës së re ai konsiderohet si një talentet më të mëdhenj të futbollit hollandez dhe ka një vlerësim merkatoje prej rreth 33 milionë eurosh.