Mesfushori Pape Matar Sarr (2002) bëri 22 paraqitje me MetzLigue 1 sezonin e kaluar, duke shënuar 3 herë.

Shfaqjet mjaft të mira të Sarr e ka sjellë atë në radarin e një mori klubesh në të gjithë Evropën.

Chelsea, Manchester United dhe Manchester City të gjithë e shohin Sarrin si një yll të mundshëm në zhvillim dhe janë duke përgatitur lëvizje për adoleshentin.

Tre ekipet janë e përgatitur për të blerë Sarr dhe për ta huazuar atë te Metz për sezonin në një përpjekje për të joshur klubin e Ligue 1 që të bëjë biznes para mbylljes së dritares së transferimit.

Sipas mediave angleze Metz kërkon 30 milionë euro për teserën e senegalezit.

Adoleshenti Sarr bëri debutimin e tij me përfaqësuesen e Senegalit në mars 2021.