Është zbuluar formacioni i vitit nga FIFA apo siç njihet me emrin “FIFA PRO XI”.

Pas çmimeve për portierin, trajnerin dhe golin e vitit, është zbuluar edhe formacioni.

Në portë nga shtëpia e futbollit botëror është vendosur portieri Thibaut Courtois i Real Madridit dhe Belgjikës.

Mbrojtja përbëhet nga treshja: Achraf Hakimi i Marokut dhe PSG-së, Joao Cancelo i Portugalisë dhe Manchester Cityt (i huazuar te Bayern Munichu), Virigil Van Dijk i Liverpoolit dhe Holandës.

Në mesfushë gjenden emra si Kevin de Bruyne i Manchester Cityt dhe Belgjikës, Luka Modric i Kroacisë dhe Real Madridit, Casemiro i Brazilit dhe Manchester United.

Ndërsa sulmin e përbëjnë Lionel Messi i Argjentinës, Kylian Mbappe i Francës dhe i PSG-së, Karim Benzema i Real Madridi, Erling Haaland i Manchester Cityt dhe Norvegjisë.