Gjatë ditës së sotme France Football ka zbuluar 30 emrat në garë për çmimin që nuk është dhënë që nga viti 2019. Ndër favoritët Leo Messi, Jorginho, Donnarumma, Kanté, Mbappé, Lewandowski dhe Kane.

Fituesi do të zbulohet më 29 nëntor në Paris.

Ja ku është dhe lista e plotë:

 • Cesar Azpilicueta
 • Nicolò Barella
 • Karim Benzema
 • Leonardo Bonucci
 • Kevin De Bruyne
 • Giorgio Chiellini
 • Cristiano Ronaldo
 • Ruben Dias
 • Gianluigi Donnarumma
 • Bruno Fernandes
 • Phil Foden
 • Erling Haaland
 • Jorginho
 • Harry Kane
 • N’Golo Kante
 • Simon Kjaer
 • Robert Lewandowski
 • Romelu Lukaku
 • Rijad Mahrez
 • Lautaro Martinez
 • Kylian Mbappe
 • Lionel Messi
 • Luka Modric
 • Gerard Moreno
 • Mason Mount
 • Neymar
 • Pedri
 • Mohamed Salah
 • Raheem Sterling
 • Luis Suarez