Në ndeshjen e sotme të vlefshme për javën e 37-të të kampionatit italian, Torino barazon me Lazion dhe siguron qëndrimin në Serie A.

Pas këtij rezultati Benevento bie në Serie B.

LAZIO-TORINO 0-0:

LAZIO (3-5-2): Strakosha; Marusic, Luiz Felipe (68′ Patric), Radu (75′ Parolo); Lazzari, Akpa Akpro (75′ Pereira), Leiva (68′ Escalante), Luis Alberto, Fares (62′ Lulic); Immobile, Muriqi. Tr. S. Inzaghi

TORINO (3-5-2): Sirigu; Izzo, Nkoulou, Bremer; Singo, Rincon (86′ Baselli), Mandragora, Lukic, Ansaldi; Sanabria (86′ Zaza), Belotti (93′ Verdi). Tr. Nicola

Karton i verdhë: Strakosha, Luis Alberto, Luiz Felipe, Pereira

Shënim: Immobile humb një penallti në 84′.