Tottenham po shqyrtojnë një qasje formale për të nënshkruar me qendërmbrojtësin Radu Dragusin (2002), i cili vlerësohet në 26 milionë stërlina (30 milionë euro) nga Genoa. Reprezentuesi rumun ka hyrë në listën e ngushtë të klubit për dritaren e janarit, së bashku me disa të tjerë.

Sipas Sky në Itali, edhe Napoli është i interesuar për Dragusin.
Atalanta dhe Milani gjithashtu e kanë ndjekur atë, por kanë në mendje objektiva të tjera më të preferuara.

Ange Postecoglou e ka bërë pozicionin prioritet të tij dhe Spurs janë gjithashtu të prirur për Jean-Claire Todibo të Nice, por një marrëveshje mendohet se ka shumë pak gjasa të arrihet muajin e ardhshëm.

Ndër lojtarët e tjerë që ata admirojnë janë Jarrad Branthwaite i Evertonit, Giorgio Scalvini i Atalantës dhe Lloyd Kelly i Bournemouth.

Postecoglou dëshiron të nënshkruajë me lojtarë të rinj dhe Dragusin është vetëm 21 vjeç.