Tottenham mund të ofrojë mbrojtësin e djathtë anglez Djed Spence (2000) dhe qendërmbrojtësin uellsian Joe Rodon (1997) në bisedime për sulmuesin anësor të Nottingham Forest, uellsianin Brennan Johnson, i cili vlerësohet në 50 milionë stërlina (58 milionë euro).

Disa skuadra të Premier League janë të interesuara për Johnson, por Forest nuk janë të prirur të lëvizin në çmimin e tyre të kërkuar për sulmuesin.

Brentford ka parë tashmë ofertën e refuzuar 40 milionë stërlina më të fundit, me të paqartë nëse ata do të hyjnë përsëri teksa kërkojnë për një sulmues tjetër.

Spence dhe Rodon, ndërkohë, nuk pritet të luajnë një rol kyç për skuadrën e Ange Postecoglou këtë sezon dhe mund të largohen nga klubi para përfundimit të afatit kalimtar.

Spence e kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar si huazim në Francë me Nice, ndërsa Rodoni e kaloi vitin te Rennes.