Tottenham është në bisedime për të nënshkruar me sulmuesin shumë të vlerësuar të Rosario Central, argjentinasin Alejo Veliz (2003.

Reprezentuesi i ri 19-vjeçar argjentinas ka rënë në sy për Rosario Central dhe vendin e tij në Kupën e Botës U-20 dhe, sipas raporteve në Argjentinë, do t’i kushtonte Spurs rreth 12 milionë stërlina (15 milionë euro).

Veliz, një figurë imponuese me 1.86 m i gjatë, ka 11 gola në 23 ndeshje të ligës deri më tani këtë sezon.