Studimi i Oh My Goal analizon shpenzimet e trajnerëve gjatë karrierës së tyre.
Josè Mourinho mban rekordin për shpenzimet si trajner. Portugezi, tani në stolin e Tottenham, gjatë karrierës së tij ka arritur të bëjë presidentët e skuadrave që ka stërvitur të shpenzojnë një miliard e gjysmë euro në futbollistë, Pogba (105 milion euro) është maja e ajsbergut .
Në top 10 të Oh My Goal janë katër trajnerë italianë: Ancelotti, Allegri, Mancini dhe Ranieri.

Ja 10 të parët:

10) Unai Emery: 691 milionë euro, Neymar-Psg blerja më e shtrenjtë(234 milionë)

9) Rafa Benitez: 675 milionë euro, Higuain-Napoli blerja më e shtrenjtë(40 milionë)

8 ) Claudio Ranieri: 798 milionë euro, James Rodriguez-Monaco blerja më e shtrenjtë(45 milionë)

7) Roberto Mancini: 800 milionë euro, Aguero-Manchester City blerja më e shtrenjtë(41 milionë)

6) Arsene Wenger: 898 milionë euro, Aubameyang-Arsenal blerja më e shtrenjtë(65 milionë)

5) Massimiliano Allegri: 988 milionë euro, Cristiano Ronaldo-Juventus blerja më e shtrenjtë(116 milionë)

4) Manuel Pellegrini: 1.078 milionë euro, Cristiano Ronaldo-Real Madrid blerja më e shtrenjtë(93 milionë)

3) Pep Guardiola: 1.168 milionë euro, Ibrahimovic-Barcellona blerja më e shtrenjtë(67 milionë)

2) Carlo Ancelotti: 1.168 milionë euro, Bale-Real Madrid blerja më e shtrenjtë(100 milionë)

1) José Mourinho: 1.500 milionë euro, Pogba-Manchester United blerja më e shtrenjtë(105 milionë)