Trajneri i Barcelonës, Quique Setien ka konfirmuar se klubi i tij janë të interesuar të nënshkruajnë me sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez (1997).

Martinez ka qenë shumë i lidhur me një transferim gjatë verës në Camp Nou si zëvendësues i Luis Suarezit, i cili është tashmë një 33-vjecar.

Setien rrëfen se 22-vjeçari i cili ka një klauzolë lirimi prej 111 milionë eurosh ishte tashmë një ‘lojtar i shkëlqyeshëm’ dhe se Barcelonës i pëlqejnë ky lloj i lojtarëve.

“Ai është një lojtar i rëndësishëm, një lojtar i shkëlqyeshëm dhe Barcelona gjithmonë është e interesuar për lojtar të shkëlqyeshëm. Por, në këto kohë pa futboll, një emër tjetër del çdo ditë. Po ashtu është folur për Neymarin. Dhe jam i sigurt se do të më pyesni edhe për Fabian Ruiz”, ka thënë Setien për Gazzetta dello Sport.