Duket se Arsenali do të duhet të shpenzojë 40 milionë stërlina për të transferuar portierin e Brentfordit, spanjollin David Raya (1995).

Trajneri i bletëve, Thomas Frank nuk u largua nga adresimi i spekulimeve pas barazimit 3-3 para-sezonal të ekipit të tij me Aston Villa, me danezin që përshkruan atë që ai dëshiron që klubi i tij të ngarkojë:

Të gjitha lidhjet, gjithë ngutja dhe zhurma. , dhe nëse bëhet do ta dimë. Nuk di shumë”, – tha ai fillimisht.

Unë nuk po merrem me të… si çdo gjë është një negocim. Do të doja të merrja 40 milionë stërlina. Ai ishte një nga katër portierët më të mirë në Premier League sezonin e kaluar. Declan Rice kishte një vit të mbetur në kontratë dhe u shit për 105 milionë stërlina. Harry Kane po flitet si 100 milionë stërlina plus. Pra, për një portier, në moshën e tij më të mirë është e drejtë. Mirë që nuk po negocioj!”, – përfundoi Frank.