Spurs, të cilët janë afër marrëveshjes për qendërmbrojtësin e Atalantës, Cristian Romero, gjithashtu kanë Adama Traore (1996) në listën e tyre të objektive të verës së transferimit dhe po peshojnë një lëvizje që do të shihte Traore të ribashkohej me ish-shefin e tij të Wolves, Nuno Espirito Santo.

Wolves ende nuk kanë marrë ndonjë kontakt zyrtar nga ndonjë prej admiruesve të Traore, por ata janë të hapur për ta lënë atë të largohet pas tre sezoneve në Molineux.

Sulmuesit anësor spanjoll i kanë mbetur edhe dy vjet në kontratën e tij dhe Wolves shpresojnë të arkëtojnë një tarifë prej 45 milionë stërlinash (50 milionë euro).

Liverpool, Chelsea dhe Leeds gjithashtu janë lidhur me Traore edhe pse klubi Elland Road kuptohet se ka objektiva alternative të anësorit.