U luajtën sonte ndeshjet e tjera të kthimit të vlefshme për turin e dytë eliminator të Champions League. Kualifikohen Galatasaray, Dinamo Zagreb dhe Copenhagen.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Astana – Dinamo Zagreb 0-2 ( vajtja 0-4)

Qarabag – Rakow 1-1 (2-3)

Genk – Servette 2-2 (3-6 pas pen) (vajtja 1-1)

Hacken – Klaksvik 3-3 (6-7 pas pen) (vajtja 0-0)

Maccabi Haifa – Sheriff 4-1 pas k. sh. (vajtja 0-1)

Molde – HJK 2-0 (vajtja 0-1)

Galatasaray – Zalgiris 1-0 ( vajtja 2-2)

Copenaghen – Breidablik 6-3 ( vajtja 2-0)