Panathinaikos i Brignolit, Djuricic dhe Jedvaj kalon raundin e dytë eliminator për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve 2023/24 falë barazimit në shtëpi kundër Dnipro-s, pas fitores 3-1 jashtë fushe një javë më parë. Gjithçka e lehtë për Arisin, i cili mundi BATE-në edhe në ndeshjen e dytë pas 6-2 në ndeshjen e parë. Dy ndeshjet e tjera ishin më të baraspeshuara: Slovan Bratislava dhe Olimpia Ljubljana u kualifikuan, duke eliminuar Ludogorets: Despodov humbi një penallti në minutën e 101-të, ai mund ta çonte ndeshjen në kohë shtesë.

Rezultatet e së martës:

Panathinaikos – Dnipro 2-2 (ndeshja e parë 3-1)

BATE – Aris 3-5 (vajtja. 2-6)

Olimpia Ljubljana 2-1 Ludogorets (vajtja 1-1)

Slovan Bratislava – Zrinjski 2-2 (vajtja. 1-0)