Sot në orën 13:00 u hodh shorti i 1/8 të finaleve në Ligën e Evropës.
Sfidat që bien në sy janë Inter – Getafe dhe Sevilla – Roma.

Ja të gjitha çiftimet:

Basaksehir – Copenaghen
Olympiacos – Wolverhampton
Rangers – Bayer Leverkusen
Wolfsburg – Shakhtar
Inter – Getafe
Sevilla – Roma
Eintracht / Salzburg – Basel
Lask – Manchester United