Para pak minutash përfundoi hedhja e shortit të grupeve të Champions League.  Në grupin C do të kemi Bayern Munchen, Barcelona dhe Inter. Në grupin A kemi Liverpool, Ajax dhe Napoli, ndërsa në Grupin G spiaktin Manchester City, Seville dhe Borussia Dortmund. Përballje të tjera të bukura do të jenë PSG – Juventus dhe Milan – Chelsea.

Ja të 8 grupet:

GRUPI A:

 • Ajax,
 • Liverpool,
 • Napoli,
 • Rangers

GRUPI B:

 • Porto,
 • Atletico Madrid,
 • Bayer Leverkusen,
 • Bruges

GRUPI C:

 • Bayern Munchen,
 • Barcelona, ​​
 • Inter,
 • Viktoria Plzen

GRUPI D:

 • Eintracht Frankfurt,
 • Tottenham,
 • Sporting Lisbone,
 • Olympique Marseille

GRUPI E:

 • Milan,
 • Chelsea,
 • Salzburg,
 • Dinamo Zagreb

GRUPI F:

 • Real Madrid,
 • Leipzig,
 • Shakhtar,
 • Celtic

GRUPI G:

 1. Manchester City,
 2. Seville,
 3. Borussia Dortmund,
 4. Kopenhagen

GRUPI H:

 • Paris SG,
 • Juventus,
 • Benfica,
 • Maccabi Haifa