Sot në drekë përfundoi hedhja e shortit të grupeve të Conference League.  Në grupin H do të kemi Ballkanin, Slavia Pragën, Cluj dhe Sivasspor Në grupin B kemiWest Ham dhe Anderlecht , ndërsa në Grupin C spikatin Villarreal dhe Austria Vienë.

Ja të 8 grupet:

Grupi A

 • Basaksehir
 • Fiorentina
 • Zemrat
 • RFS

Grupi B.

 • West Ham
 • FCSB
 • Anderlecht
 • Silkeborg

Grupi C

 • Villarreal
 • Hapoel Be’er Sheva
 • Austri Vjenë
 • Leh Poznan

Grupi D

 • Partizani
 • Koln
 • Nice
 • Sllovacko

Grupi E

 • AZ Alkmaar
 • Apolloni
 • Vaduz
 • Dnipro

Grupi F

 • Gent
 • Molde
 • Shamrock Rovers
 • Djurgardens

Grupi G

 • Slavia e Pragës
 • Cluj
 • Sivasspor
 • Ballkani

Grupi H

 • Bazel
 • Slovan Bratislavë
 • Zalgiris
 • Pyunikut