Timo Werner (1996) ka thënë se a ka shumë respekt për Bayern Munichun dhe trajnerin e tyre Hansi Flick, mirëpo e pëlqen kalimin në një ligë tjetër.
Sulmuesi gjerman po kërkohet me ngulm nga Bavarezët, por në avantazh në garë për të është Liverpooli.
Lojtari është i joshur nga interesimi i The Reds, derisa po planifikon të largohet nga Rasenball Sport Leipzig në këtë verë.

“Bayerni është një klub i mrekullueshëm, dhe nuk duhet të diskutojmë këtë pasi edhe Hansi Flick ka treguar se është një trajner i mirë. Por, nëse do kaloja aty, duk dua të jem pikë e problemeve, më para do pëlqeja kalimin në ndonjë ligë tjetër. Kalimi në ndonjë ligë tjetër do më ndihmonte më shumë dhe do të ndihesha më komod”, ka ka thënë Timo Werner për Bild.

Sulmuesi gjerman ndiqet nga klube si Liverpool, Juventusi, Chelsea, Barcelona e Real Madridi.