West Ham interesohet për të nënshkruar me sulmuesin e Lorient, nigerianin Terem Moffi (1999), po me shumë mundësi duhet të presë deri në verë

Siç është raportuar më parë, ata kanë pyetur për disponueshmërinë e 23-vjeçarit nigerian, pasi duket për të forcuar ekipin e tij në atë që ka qenë një sezon i vështirë deri më tani.

Skuadra franceze Lorient ka vendosur një çmim prej 25 milionë stërlina (28 milionë euro) për lojtarin që ka shënuar 10 gola14 ndeshje këtë sezon.

Hammers besojnë se kjo është përtej buxhetit të tyre për afatin kalimtar të janarit, që do të thotë se ndërsa ata kanë një interes për sulmuesin, duket se do të duhet të presin për ta provuar dhe ta sjellin atë në stadiumin e Londrës.

Moffi u largua nga Nigeria dhe u transferua në Angli për t’u bashkuar me Akademinë e Futbollit Buckswood në Hastings në moshën 17-vjeçare.

Ai më pas e çoi talentin e tij në Lituani ku luajti për Kauno Zalgiris dhe Riteriai.

Moffi më pas pati një periudhë të shkurtër te skuadra belge Kortrijk përpara se të bashkohej me Lorient në tetor 2020.

West Ham nuk është në gjendje të shpenzojë shumë pas fushatës së tyre të madhe gjatë dritares së verës, në të cilën ata shpenzuan para të mëdha për lojtarë si Gianluca Scamacca dhe Lucas Paqueta.