West Ham ka bërë dy oferta të ndara prej 30 milionë stërlinash (35 milionë euro) për Harry Maguire dhe Scott McTominay teksa synojnë të tërheqin dyshen e Manchester United larg nga Old Trafford për 60 milionë stërlina (70 milionë euro) në total.

Hammers kishin bërë një ofertë prej 20 milionë stërlinash për Maguire të refuzuar muajin e kaluar, si dhe një qasje huazimi, por oferta e tyre e fundit është shumë më afër vlerësimit prej 35 milion stërlinash të Djajve të Kuq.

Ata gjithashtu kanë paraqitur një ofertë për mesfushorin McTominay, por kjo është 15 milionë funte më pak se 45 milionë stërlina të dëshiruara të United për 26-vjeçarin.

Mail Sport e kupton se Manchester United nuk do t’i detyrojë të dy të largohen dhe topi është në fushën e West Ham për të goditur objektivat që kushtojnë 80 milionë stërlina (93 milionë euro) sipas Red Devils.

Ekipi i Mançesterit do të duhej të subvenciononte pagat e mëdha të Maguire nëse ai bashkohej me West Ham ose do ta paguante atë për të shkuar.

Maguire shpreson të qëndrojë dhe të luftojë për vendin e tij, por përballet me konkurrencën nga Raphael Varane, Lisandro Martinez, Victor Lindelof dhe, mjaft papritur, Jonny Evans.