Portieri Aaron Ramsdale (1998) i është bashkuar Arsenalit nga Sheffield United për 25 milionë stërlina (28 milionë euro).

23 vjeçari, i cili ishte pjesë e skuadrës së Anglisë në Euro 2020, ka përfaqësuar Anglinë në të gjitha nivelet nga U-18 në U-21 dhe ishte lojtari i vitit i Sheffield United sezonin e kaluar.

Ramsdale filloi karrierën e tij me ekipin e të rinjve në Bolton Wanderers para se të transferohej në Sheffield United në 2013, duke përparuar përmes Akademisë së tyre.

Në 2017, Ramsdale nënshkroi për skuadrën e atëhershme të Premier League Bournemouth duke kaluar tre vjet në klubin e bregdetit jugor, gjatë së cilës kohë ai kishte huazime fillimisht me Chesterfield dhe më pas AFC Wimbledon, ku fitoi çmimin lojtari i ri i klubit i sezonit, duke ndihmuar skuadrën  mbajnë statusin e tyre të League One në 2018/19, pasi kanë qenë 10 pikë nga siguria në shkurt të atij sezoni.

Ramsdale u kthye në Sheffield United në vitin 2020 dhe filloi çdo ndeshje të Premier League për Blades sezonin e kaluar.

Aaron do të veshë fanellën me numrin 32 në skuadrën e Arsenalit.