Klubi verdheblu ka arritur të transferojë sulmuesin nga Liberia, sulmuesin Jerryson Willie (1998).

Ai vjen pasi ka luajtur në kategorinë e dytë në Turqi dhe në kategorinë e dytë në Poloni, teksa tashmë është gati për futbollin shqiptar.

Xhoel Plaku (2000) eshte nënshkrimi tjetër verdheblu.

Plaku, i dale nga rradhet e Dinamos sè fundmi aktivizohej me ekipin e Vores. 22 vjeçari luan ne pozicionin e mbrojtèsit tè majte.