Ajax dhe Eintracht Frankfurt kanë arritur marrëveshje për transferimin e portierit Diant Ramaj (2001) për 8 milionë euro.

Futbollisti i lindur në Gjermani me rrënjë dhe pasaporte kosovare ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2028 me klubin holandez.

Portieri 189 cm i gjatë ka lindur më 19 shtator 2001 dhe është një luan me përfaqësuesen e Gjermani U-21.